Folkrólní a vinařské akce

Krajem Moravy ve stopách vinařské turistiky pořádáme tématické návštevy vinařství. Podporujeme vinařskou turistiku viz. nabídka vinařské stezky kde vám zprostředkujeme ubytování popř. pobyt.

Košty, slavnosti a tradice obcí na Moravě pořádáme výlety na tradiční výstavy vín a košty na Moravě ale také za kulturním dědictvím, jízda králů ve Vlčnově, Hluku, Kunovicích a v širokém okolí Moravského Slovácka.

Lidové tradice a zvyky na Moravě Nabízíme Vám zajímávé akce v regionech Moravy ať už tradice spojené s vínem nebo foklórní.

 

Zprostředkováváme tématické návštěvy vinařů s ubytováním a programem ,, Poznáváme moravské vinice a vinaře " ve vinařských mikroregionech Moravy , kde společně s vinaři můžete zažít to pravé. Vidět jak vinohrad, sklepní hospodářství, sklepy, vinařskou obec ale také ochutnávku vín. Tato možnost je především pro zájemce kteří chtějí vědět více o daném vinařství, obci, vínech, historii, zpracování hroznů, výrobě a pěstování hroznů. Omezený počet účastníků vhodné spíše pro zájemce kteří preferují poznávat víno než zábavu. Tento program je jednodenní ale i vícedenní dle dohody. Dopravu zabezpečujeme ve spolupráci ale je možné využít po dohodě i vlastní. Především je určeno pro milovníky vína pro získání zkušeností s vínem ale také všeobecný přehled o našem moravském vinohradnictví a především o pěstování vinné révy a výrobě vína, historii daného regionu. Můžeme společně navštívit například tato vinařství : Vinařství Rodiny Cíchových Blatnice pod S. Antonínkem, Vinařství Śalša Kyjov, Vinařství Maršovice,Vinařství Eko Hnízdo, Vinařství Kovacs, Vinařství Lahofer, Zámecké sklepy Stážnice, Salon vín Valtice, Petrovské búdy v Petrově a další.